Nvidia údajně vydá plnohodnotné grafické karty pro notebooky

Novinky |

Ve chvíli, kdy Nvidia vydá své grafické karty pro notebooky založené na architektuře Pascal, údajně už nepůjde o verze M, jaké jsme viděli v minulosti, ale o plnohodnotné GPU známé ze stolních PC.

Nvidia údajně vydá plnohodnotné grafické karty pro notebookyPortál PC Gamer cituje nejmenované zdroje, které tvrdí, že v příštích herních noteboocích už nebudou muset být osekané grafiky a hráči tak už nebudou muset dělat kompromisy. Nový přístup se má týkat konkrétně modelů grafických karet s označením GeForce GTX 1070 a GTX 1080.

Jedinou změnou oproti desktopové třídě bude o něco nižší TDP („navržený tepelný výkon“) pro notebooky. Všechno ostatní – konfigurace jader, paměťové kontrolery a taktovací frekvence – bude stejné.

Jestliže se to potvrdí, pak Nvidia u Pascalu provede to, co udělala u modelu minulé generace, GeForce GTX 980. Ta měla taktéž verzi pro notebooky, která byla úplně stejná jak ta desktopová, pouze s nižší hodnotou TDP. Tato filozofie by nicméně nově neplatila jen pro jeden testovací model, ale pro celou řadu postavenou na architektuře Pascal.

Nvidia by se tak mohla zcela zbavit mobilních verzí svých karet. Tím by mohla dosáhnout zefektivnění svých designových a výrobních procesů a snížit tak náklady. Hráči používající ke svému koníčku laptopy by se zase dočkali mnohem výkonnějších strojů, které by mohly být hardwarově srovnatelné s high-endovými herními stolními PC. Grafiky postavené na Pascalu by se na trhu mohly objevit v rámci několika měsíců.

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Nvidia

Komentáře