Nvidia pracuje na navýšení dodávek grafických karet

Novinky |

Nedostatek grafických karet způsobený poptávkou těžařů kryptoměn nevykazuje žádné známky toho, že by měl polevit, nicméně Nvidia tvrdí, že dělá „všechno, co může“, aby navýšila dodávky.

Nvidia pracuje na navýšení dodávek grafických karetJejí šéf Jensen Huang znovu zdůraznil, že současné přemrštěné ceny grafik nastavili maloobchodníci, ale potvrdil, že je žádá o to, aby před těžaři dávali přednost hráčům.

Vztah Nvidie s těžaři kryptoměn je komplikovaný. Společnost právě oznámila rekordní čtvrtletní tržby ve výši 2,91 miliardy dolarů s 10procentním mezičtvrtletním (!) nárůstem, částečně způsobeným těžaři, kteří ve velkém nakupují její GPU, často po více kusech. Finanční ředitelka Nvidie Colette Kressová řekla: „Silná poptávka na trhu kryptoměn překročila naše očekávání.“

Firma si však stále cení svého klíčového trhu hráčů a rozumí i tomu, že ti mohou i za výsledky dalších produktů Nvidie, jako jsou monitory s technologií G-Sync. Dalším důležitým faktorem je loajalita ke značce – což je hodnota, kterou si s těžaři příliš nespojujeme – a Nvidia si je vědoma toho, že těžařské šílenství dříve či později ochladne.

Nvidia očekává, že situace v následujícím kvartále podle ní zůstane stejná, ale znovu zdůraznila svůj závazek vůči hráčům. „Naší hlavní cílovou skupinou je i nadále náš klíčový segment, neboť kryptoměny pravděpodobně zůstanou volatilní,“ dodala Kressová.

Přesné plány Nvidie týkající se zvýhodňování hráčů nejsou jasné. Její požadavek na to, aby prodejci omezili počet GPU prodaných jednotlivým těžařům, není něco, co by společnost mohla vynucovat.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře