NSA špehovala Huawei a jeho zákazníky

Novinky |

Americká vládní agentura NSA se podle nově zveřejněných informací napíchla do serverů společnosti Huawei Technologies, odposlouchávala komunikaci představitelů této firmy a pomocí tzv. backdoorů shromažďovala o jejích zákaznících všemožné informace.

NSA špehovala Huawei a jeho zákazníky
NSA odmítla nová zjištění komentovat, její mluvčí pouze konstatoval, že "aktivity agentury jsou zaměřeny především na zahraniční cíle pro nás důležité z hlediska národní bezpečnosti." Huawei se k věci zatím nevyjádřil. S novými informacemi o víkendu přišly deníky New York Times a Der Spiegel, které vycházejí z dokumentů od Edwarda Snowdena. Podle obou listů NSA uspěla ve své snaze o proniknutí ke klíčové infrastruktuře v centrále Huawei v čínském Shenzhenu a mohla tak monitorovat celosvětovou komunikaci zaměstnanců firmy. V rámci operace s názvem Shotgiant měly být zjištěny spojení mezi Huawei a čínskou vládou, přičemž byly také implementovány tzv. backdoory do zařízení, jež Huawei prodával různě po světě.

 

Oba listy vycházely z dokumentů z roku 2010, avšak operace proti Huawei probíhala již od roku 2007. Jedním z cílů Shotgiantu bylo implementovat sledovací technologie do technologií od Huawei tak, aby mohli být monitorováni jeho zákazníci včetně amerických spojenců. Z dokumentů není zřejmé, do jaké míry NSA ve svých snahách uspěla, jelikož technické informace byly na požadavek americké vlády vymazány.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře