NSA prolomila HTTPS, se sítí Tor však má problém

Novinky |

I když si řada lidí myslí, že NSA dokáže prolomit jakékoli šifrování dat, podle nových dokumentů zveřejněných Edwardem Snowdenem tomu tak není.

NSA prolomila HTTPS, se sítí Tor však má problémList Der Spiegel s odkazem na dokumenty od Snowdena informoval o tom, že NSA měla ještě v roce 2012 problémy například se špehováním uživatelů sítě Tor a nedařilo se jí ani prolomit ochranu poskytovatele bezpečných e-mailů Zoho. Kromě toho měli experti této americké agentury problém s dešifrováním dat, které byly zašifrovány pomocí programu TrueCrypt. Na druhou stranu ze zveřejněných dokumentů plyne, že NSA byla již v roce 2012 schopna sledovat až 20 000 připojení přes VPN za hodinu.

       
Alarmujícím faktem je také to, že NSA podle všeho dokázala prolomit systém HTTPS, který má zajistit bezpečné spojení mezi prohlížeči a webovými stránkami. Na konci roku 2012 byla NSA schopna odposlouchávat 10 milionů připojení přes HTTPS denně. K uvedenému je nutné podotknout, že dokumenty jsou staré dva roky, tudíž je možné, že zaměstnanci NSA již řadu výše zmíněných problémů zvádli překonat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře