NSA odposlouchává i PC bez připojení k internetu

Novinky |

Nad tím, že NSA odposlouchává komunikaci přes internet, se v dnešní době nejspíš již nikdo nepozastavuje. Podle nových informací však agentura špehuje také více než 100 000 uživatelů, kteří nejsou připojeni k internetu: pomocí radiové technologie.

NSA odposlouchává i PC bez připojení k internetu
S informací přišel list New York Times, podle kterého technologie zvaná Quantum využívá radiové vlny k přenosu dat na a z cílového počítače. Aby celý proces fungoval, je potřeba vložit do cílového počítače malý USB disk s označením Cottonmouth. Ten následně zasílá data do zařízení o velikosti kufříku, jež ovládá agent NSA. Podle expertů jsou tyto malé USB přijímače do počítačů integrovány ještě před tím, než se počítač dostane k cílovému uživateli, a umí následně zasílat data až na vzdálenost třinácti kilometrů.


NSA tuto technologii údajně využívá ve státech jako Irán nebo Čína, k monitoringu ruských hackerů a různých teroristických skupin. Američané například radiové vlny využívali u iránských počítačů v objektu, v němž se obohacoval uran. NSA byla díky Cottonmouthu schopna kromě odposlouchávání komunikace Iránců do jejich systémů také rozšířit počítačového červa Stuxnet.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Sashkin - Fotolia.com

Komentáře