Nových Lumií s Windows Phone 8 bychom se mohli dočkat již v září

Novinky |

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia představí novou řadu smartphonů Lumia, které budou na rozdíl od těch současných podporovat Windows Phone 8. S tvrzením přišel americký zpravodajský deník Bloomberg.

Nových Lumií s Windows Phone 8 bychom se mohli dočkat již v září
Novou várku telefonů Nokia zřejmě představí již 5. září během letošního ročníku konference Nokia World 2012. Snaží se tak upoutat pozornost veřejnosti dříve, než Apple dle očekávání odhalí novou generaci populárního smartphonu iPhone. Pakliže se tvrzení amerického zpravodajského serveru Bloomberg nemýlí, bude Nokia již druhým výrobcem, který se bude snažit Apple předstihnout. Jak jsme vás informovali již minulý týden, na 29. srpna si jihokorejský Samsung naplánoval odhalení svého nového zařízení na pomezí smartphonu a tabletu, Galaxy Note II.

Od roku 2011, kdy Nokia oznámila uzavření partnerství s americkým gigantem Microsoft, se kdysi největšímu výrobci smartphonů nedaří prosadit se na trhu mobilních zařízení, jemuž dominuje především Apple a smartphony běžící na OS Android. Prodeje smartphonů Lumia vybavených OS Windows Phone by se z hlediska konkurence daly přirovnat k vesnické samoobsluze. V období od dubna do června prodala Nokia celosvětově 4 miliony Lumií, z toho pouhých 600 000 v USA. Během stejného časového rozmezí prodal Apple celosvětově 26 milionů iPhonů.

Nokia a Microsoft věří, že nástup Windows Phone 8 pomůže v USA zvednout popularitu Lumií. V současnosti totiž Windows Phone drží pouhých 1,3 procent z tržního podílu mobilních OS. Nová generace Windows Phone bude obsahovat novou upravitelnou domovskou obrazovku, lepší podporu různých rozlišení displejů pro možnost nasazení na širokou škálu zařízení, digitální peněženku Wallet  hub, podporu NFC a vylepšené enterprise služby, jimiž se bude snažit zaujmout také firemní uživatele.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Microsoft

Komentáře