Nový zábavní systém od BMW je možné ovládat jen pohyby rukou

Novinky |

Automobilka BMW jen týden před konáním veletrhu CES představila nový bezdotykový systém AirTouch, který uživatelům umožňuje ovládat komunikační a zábavní funkce automobilu pouhým mávnutím rukou.

Nový zábavní systém od BMW je možné ovládat jen pohyby rukouBMW představilo podobný systém, který umožňuje mávnutím prstu zesilovat hlasitost či přijímat hovory, u svých vozů řady 7 na CES 2015. AirTouch je upgradovanou verzí této technologie, která umí zachycovat širší spektrum pohybů, díky čemuž může velký LCD displej v automobilu různými pohyby rukou ovládat jak řidič, tak spolucestující. Jak uvádí BMW, díky senzorům integrovaným v automobilu AirTouch „umožňuje ovládat dotykový displej ve voze bez jakéhokoli fyzického kontaktu.“


Podle představitelů automobilky bude možné systém používat při práci s navigací, zábavními a komunikačními službami. Menu systému bylo údajně navrženo tak, aby řidič musel při zapínání/vypínání konkrétní funkce provádět co možná nejméně pohybů rukou. Podle prvních recenzí tak AirTouch tak vypadá podobně jako prostředí z amerického sci-fi filmu Minority Report.                                    

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: bmw


Související články
Komentáře