Nový Xbox bude představen 21. května

Novinky |

Microsoft oficiálně potvrdil, že nová generace herní konzole Xbox bude světu představena 21. května v americkém Redmondu.

Nový Xbox bude představen 21. květnaSpolečnost včera rozeslala pozvánky vybraným novinářům a my ostatní se budeme moci na celou akci dívat přes Xbox.com nebo Xbox LIVE. Microsoft nezveřejnil o své konzoli zatím žádné podrobnosti, podle Larry Hryba z vývojářského týmu však bude vydání konzole znamenat "začátek nové generace her a televizní zábavy". Demoverze reálných her budou představeny již 21. května a další hry pak budou k vidění o devatenáct dnů později na veletrhu Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles.


Vypadá to, že Microsoft zvolí stejný přístup, jako Sony u představování svého PlayStationu 4: na akci 21. května předvede především obsah a nové funkce, přičemž všechny další informace budou dodány na E3. Podle neoficiálních informací Microsoft vydá dvě verze nové konzole: Xbox Mini, což bude prakticky předělaný Xbox 360 s omezenými funkcemi a nový plnohodnotný Xbox. Xbox 360 je v USA nejprodávanější konzolí již 27 měsíců po sobě.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře