Nový telefon Amazonu bude mít čtyři přední kamerky

Novinky |

Na internetu se opět objevily informace o chystaném chytrém telefonu od Amazonu. A americká společnost údajně nepracuje na jednom, ale hned na dvou zařízeních.

Nový telefon Amazonu bude mít čtyři přední kamerkyHned na začátek je třeba říci, že Amazon v minulosti také pracoval s několika prototypy tabletů, než vydal původní Kindle Fire - dělají to tak všechny technologické společnosti. Je tedy možné, že telefon bude nakonec vydán jen jeden. Nový high-endový mobil má údajně využívat unikátní trojrozměrné rozhraní, které vyžaduje čtyři kamerky rozmístěné kolem předního displeje, jež v reálném čase zjišťují polohu uživatelovy hlavy tak, aby obraz na displeji byl co nejlepší a nejostřejší.


Trojrozměrný efekt tak uvidí jen hlavní uživatel, ostatní v jeho okolí ne. Druhý levnější telefon nebude mít trojrozměrné rozhraní, přičemž dříve se objevily informace o tom, že by Amazon takové zařízení mohl dávat zcela zdarma a profitovat jen z předinstalovaných služeb. To se však zdá velmi nepravděpodobné. Ať tak či onak je podle posledních informací jisté, že telefon nebude vydán v tomto roce.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře