Nový smartphone Blackphone slibuje neprůstřelnou ochranu proti špehování

Novinky |

S tím, jak se objevuje čím dál více informací o špehování lidí ze strany americké vládní agentury NSA, se dvě společnosti rozhodly uvést na trh nový smartphone, který by měl soukromí uživatelů chránit jako žádné jiné zařízení.

Nový smartphone Blackphone slibuje neprůstřelnou ochranu proti špehování
Společnost Silent Circle, jež se zabývá šifrováním elektronické komunikace, a výrobce zařízení s Firefox OS, firma Geeksphone, se spojily na vývoji nového zařízení s názvem Blackphone, na „jsou předinstalovány všechny nástroje, které potřebujete pro soukromou i firemní komunikaci, aniž by vás někdo špehoval." Silent Circle vede Phil Zimmerman, který se proslavil jako tvůrce jednoho z prvních šifrovacích standardů s názvem PGP. Greeksphone je španělský startup známý vývojem zařízení s operačním systémem od Mozilly.


Blackphone běží na speciální zabezpečené verzi Androidu s názvem PrivatOS, který umožňuje uživatelům telefonovat, provádět videohovory, posílat a přijímat zprávy nebo přistupovat k bezpečnému úložišti dat, a to vše anonymně díky VPN. Tvůrci Blackphone ve svém promo videu tvrdí, že kromě bezpečnostních funkcí má jejich telefon také všechny funkce, které byste čekali u high-endového telefonu. Podrobnosti zatím nejsou známy - zařízení bude veřejně představeno příští měsíc na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře