Nový set-top box Xiaomi zaujme velikostí i cenou

Novinky |

Čínská společnost Xiaomi ihned poté, co představila dva nové phablety, vydala také set-top box s názvem Xiaomi Mi Box Mini. Ten překvapí velikostí i cenou.

Nový set-top box Xiaomi zaujme velikostí i cenouMi Box Mini pohání čtyřjádrový procesor Cortex A7 na frekvenci 1,3GHz od společnosti MediaTek, nechybí grafická karta Mali-450, k dispozici je 1 GB paměti RAM a 4 GB místa na disku. Zařízení běží na Androidu a mezi jeho další výbavu patří podpora 802.11n Wi-Fi, Bluetooth a DTS 2.0 s Dolby Digital Plus. Set-top box se ke televizoru připojí přes HDMI kabel a ovládat jej lze pomocí ovladače, který bezdrátově komunikuje s "krabičkou" přes Bluetooth.


Kromě slušných hardwarových specifikací si Mi Box Mini vysloužil pozornost díky tomu, jak je malý - zařízení je velké pouze jako nabíječka pro mobilní telefon, oproti stávajícímu Mi Box od Xiaomi je pak čtvrtinové. S cenou pouhých třicet dolarů bude Mi Box Mini jistě vážnou konkurencí pro Google Chromecast a podobná zařízení - to však pouze za předpokladu, že se dostane i mimo Asii. Zatím se ví pouze to, že se zařízení začne prodávat v Číně 20. ledna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: xiaomi


Související články
Komentáře