Nový senzor otisků prstů od LG je skryt pod sklem

Novinky |

Společnost LG vyvinula novou čtečku otisků prstů, kterou je možné integrovat do displeje telefonu tak, že již není třeba přidávat fyzické tlačítko.

Nový senzor otisků prstů od LG je skryt pod sklemJak uvedli představitelé divize Innotek v LG, nevyžaduje nová čtečka otisků prstů ke svému fungování přímý kontakt s otiskem prstu. Sklo umístěné na senzorem je však tenké pouze 0,3 mm, a díky tomu je senzor co možná nejblíže k prstu tak, aby jej mohl správně vyhodnotit. Podle LG je nový senzor stejně přesný jako ty stávající - identitu uživatele se mu nepodaří zjistit pouze v 0,002 % případů.

A co pevnost? Podle LG je senzor schopný přežít pád 130gramové železné koule z výšky 20 cm. Umístěním za sklo je pak senzor lépe chráněn proti poškození poškrábáním či vodou. A nutno podotknout, že díky novému senzoru bude výrobce schopen vyrobit ještě tenčí telefon. Otázkou tak zůstává už jen to, kdy se nové typy senzorů objeví v prvních telefonech.

 

Zdroj: IDG News Service                                                                                                                    Úvodní foto: lg

Komentáře