Nový šéf Microsoftu si může ročně vydělat až 360 milionů korun

Novinky |

Nově zvolený šéf společnosti Microsoft Satya Nadella si ročně přijde na výrazně více peněz než jeho předchůdce Steve Ballmer - vydělat může až 18 milionů dolarů.

Nový šéf Microsoftu si může ročně vydělat až 360 milionů korunPlat Nadelly začne na 1,2 milionu dolarů ročně, přičemž předchozí šéf Steve Ballmer vydělal „pouze" 697 500 dolarů. Navíc bude moci získat roční bonus v podobě akcií, na což Ballmer nárok neměl. V oficiální zprávě, kterou Microsoft musel zaslat americké Securities and Exchange commission se uvádí, že Nadella ve fiskálním roce 2015 k tomu všemu obdrží akcie v hodnotě 13,2 milionu dolarů. Tady to však nekončí - v závislosti na výkonnosti celé firmy bude mít nový šéf Microsoftu (podobně jako míval Ballmer) nárok na roční bonus v penězích.


Tento bonus může dosáhnout až 300 % ročního platu, tedy dalších 3,6 milionu dolarů. Pro srovnání, Ballmer minulý rok obdržel odměnu pouze ve výši 550 000 dolarů (79 % toho, čeho na bonusech mohl dosáhnout). Nakonec pak Nadella může v následujících letech obdržet další opce na akcie podle toho, zda hodnota akcií Microsoftu dosáhne určité hranice. Jak podotýkají analytici, k vypočtení celkové výše Nadellových bonusů byste museli být zkušeným účetním expertem. Jasné však je to, že nový šéf Microsoftu si v následujících letech může přijít na desítky milionů dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře