Nový projektor řady Xeed od Canonu s výměnnými objektivy

Novinky |

Projektor Canon Xeed WUX5000 se vyznačuje vysokým světelným výkonem s hodnotou 5 000 lumenů a možností výměny objektivu.

Nový projektor řady Xeed od Canonu s výměnnými objektivy
Specialitou nového projektoru je možnost použití jakéhokoliv ze tří volitelných objektivů. V úvahu připadá buďto standardní zoomobjektiv, který využijete v běžných situacích, nebo teleobjektiv pro velké místnosti a haly, případně širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem pro zadní projekce. Všechny tři objektivy jsou navíc kompatibilní i s modelem WUX4000.

Při použití jednoho ze tří objektivů je projektor schopen vytvořit obraz ve velikosti od 40 až do 600 palců a promítat s jeho pomocí až do vzdálenosti 48,5 metru. I při vysokém okolním jasu by dle tvrzení výrobce mělo docházet pouze k zanedbatelnému snížení kvality obrazu, nižší kvalita by přitom neměla být patrná ani při velkém přiblížení či využití širokoúhlého objektivu. Přirozený barevný jas o hodnotě 5 000 lumenů má zase za důsledek, že jsou všechny barvy stejně intenzivní jako bílá.

 

Kvalita obrazu je navíc podpořena použitím LCOS panelů v kombinaci s WUXGA rozlišením, díky čemuž nedochází ke zkreslení výsledného obrazu duhovým efektem nebo efektem mřížky. Výkon LCOS panelů je maximalizován promítacím systémem Canon AISYS. Vysoký jas a kontrast nakombinovaný s technologiemi vyrovnání barev přinášejí obraz, který je srovnatelný s kalibrovanými sRGB monitory.

Dalším bonusem nového projektoru je jednoduchost ovládání. Posuvné objektivy můžete kromě ovládacího prvku umístěného přímo na projektoru nastavovat i dálkovým ovládáním. Model WUX5000 je navíc vhodný i pro multiprojektorové promítání, protože promítaný obraz lze přizpůsobit v rozmezí 0,5 pixelu, a to jak vertikálně, tak horizontálně. Obraz lze promítat kromě zdi i na strop nebo podlahu, díky čemuž se projektor dá využít například v návštěvnických centrech, divadlech nebo muzeích.

Novinka, která se hodí pro firemní i vzdělávací účely, bude v prodeji v průběhu prvního čtvrtletí roku 2012. Ještě v letošním roce se přidá lékařská verze projektoru s režimem DICOM preset.Úvodní foto: Canon

Komentáře