Nový projekt Googlu umožní rychlejší načítání webových stránek

Novinky |

Google představil nový open-sourcový projekt s názvem Accelerated Mobile Pages (AMP), díky kterému by se měly na smartphonech a tabletech načítat rychlostí blesku články z vybraných serverů.

Nový projekt Googlu umožní rychlejší načítání webových stránekPodle Googlu AMP dramaticky zvýší rychlost načítání článků na mobilních zařízeních díky využití supervýkonných serverů Googlu, jež dokáží zpracovat 6 milionů požadavků za sekundu. Kromě toho AMP zrychluje načítání webu tím, že obrázky a video načte až tehdy, jakmile na ně uživatel sjede. Díky tomu se horní část stránky načte mnohem rychleji. Do iniciativy AMP se již zapojily portály jako Twitter, The New York Times, the Guardian, BuzzFeed, Vox Media, Pinterest a LinkedIn.


„Internet, a to především v mobilním prostředí, nenaplňuje očekávání uživatelů. Není tak rychlý, jak by mohl být. Stránky se načítají pomalu, někdy až extrémně. A s tím je třeba něco dělat,“ napsal Richard Gingras z Googlu s tím, že u výsledků hledání na Googlu se v následujících měsících začne objevovat seznam některých článků podporujících AMP. Pokud na něj uživatel klikne, během sekundy se načtou. AMP je odpovědí na podobnou službu Facebooku s názvem Instant Articles.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře