Nový prohlížeč Microsoftu se jmenuje Edge

Novinky |

Microsoft oznámil oficiální název svého nového webového prohlížeče, který se poprvé objeví v operačním systému Windows 10.

Nový prohlížeč Microsoftu se jmenuje EdgeNový prohlížeč, jenž byl doposud označován jako Projekt Spartan, se bude jmenovat Microsoft Edge. Na konferenci Build to oznámil korporátní viceprezident divize Operační systémy v Microsoftu Joe Belfiore s tím, že Edge bude podporovat i doplňky určené pro konkurenční prohlížeče Chrome či Firefox. Belfiore na Buildu ukázal, jak v Edge bude fungovat například doplněk pro Chrome. I když jde o poměrně velkou změnu, bližší podrobností o celé věci bohužel neuvedl. Kromě doplňků bude největším tahákem Edge zcela nové uživatelské rozhraní se zabudovanou asistentkou Cortana.


Microsoft Edge je zcela nový webový prohlížeč, který podle amerického gigantu nemá nic společného se zastaralým Internet Explorerem. Edge byl (ještě jako Projekt Spartan) poprvé oficiálně představen teprve nedávno v novém buildu technické preview verze Windows 10, která je uživatelům volně k dispozici pro testování. I když se Microsoft u nové verze svého operačního systému snaží od Internet Exploreru distancovat, bude IE11 do tohoto OS integrován i tak kvůli zaručení zpětné kompatibility.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře