Nový portál Business Resource Center od AVG má pomoci ochránit malé a střední firmy

Novinky | 30.11.10

Český výrobce antivirových produktů AVG Technologies dnes na základě provedeného průzkumu, který odhalil, že každý sedmý malý podnik není chráněn proti bezpečnostním IT hrozbám, spustil informační online portál Business Resource Center.

Cílem portálu Business Resource Center je poskytnout majitelům malých a středně velkých firem a IT manažerům informační průvodce, blogy, videa, ukázky a nástroje, které jim mohou s ochranou svých podniků před internetovými a bezpečnostními hrozbami pomoci. K vytvoření tohoto portálu společnost vedly výsledky průzkumu AVG SMB Market Landscape 2010, který ukázal, že potřebu chránit své firmy před zmíněnými hrozbami cítí jen 83 procent dotázaných podniků, a jedna sedmina z nich žádné bezpečnostní IT řešení nevyužívá.

„Jak ukazuje náš výzkum, malé podniky zcela chápou, že hrozby zabezpečení internetu pro ně mohou být nebezpečné. Nemají však zřejmě dostatek času či prostředků, aby se adekvátně chránily před kyberzločinci, kteří se mohou pokusit společnosti ukrást cenné informace,” uvedl v tiskové zprávě Robert Gorby, ředitel SMB Propositions, AVG Technologies.

Centrum vyvinuté ve spolupráci s GFK Roper je tak určeno právě pro potřebu malých a středně velkých firem. Na stránkách lze stáhnout například průvodce AVG Small Business Security, který těmto podnikům představuje návrh na vytvoření efektivního a bezpečného podnikatelského prostředí. Na webu nechybí ani živé blogy s aktuálními komentáři či zpravodajstvím o nových hrozbách.

Dále nabízí portál Business Resource Center rady ohledně obchodování prostřednictvím telefonu nebo emailu, případové studie, výukové programy a návody s celou řadou instruktážních nahrávek.


Komentáře