Nový plug-in pro prohlížeče poskytne informace o facebookových aplikacích

Novinky |

Secure.me nabízí nový plug-in pro webové prohlížeče, díky kterému se uživatelé Facebooku mohou dozvědět více o tom, jaké osobní informace o nich shromažďují aplikace třetích stran.

Nový plug-in pro prohlížeče poskytne informace o facebookových aplikacích
Webová stránka s názvem App Advisor Security Network nabízí profily více než 500 000 facebookových aplikací, na nichž se uživatelé mohou dozvědět, jaká data o nich daná aplikace shromažďuje a zda je potenciálně nebezpečná. Profily zobrazují také hodnocení uživatelů. K tomu Secure.me vydal plug-in pro prohlížeče Safari, Firefox a Chrome, jenž automaticky zobrazí podrobné informace o facebookové aplikaci, když se ji uživatel snaží nainstalovat. Cílem nově spuštěné webové stránky a vydaného plug-inu je, aby uživatelé byli informováni o potenciálních hrozbách spojených s propojováním aplikací od neznámých společností s jejich profily na Facebooku.

Stránky apps.secure.me jsou velmi přehledné. Na hlavní straně může uživatel jednoduše najít požadovanou aplikaci pomocí vyhledávače, nebo přímo kliknout na jednu z ikon nejznámějších aplikací. Po kliknutí na kartu vybrané aplikace se zobrazí detailní informace, které uživateli poskytnou přehled o tom, jaké osobní informace daná aplikace "vytáhne" z jeho profilu.


Zdroj: IDG New ServiceÚvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře