Nový iPhone má nabídnout kvalitu fotografií srovnatelnou s profesionálními fotoaparáty

Novinky |

Vypadá to, že firma Apple pracuje na nové technologii, díky níž by fotografie u další generace iPhonů mohly být o poznání lepší.

Nový iPhone má nabídnout kvalitu fotografií srovnatelnou s profesionálními fotoaparáty
Americký patentový úřad nedávno společnosti Apple udělil patent na novou technologii určenou pro mobilní fotoaparáty, která využívá tři senzory. Tyto senzory pak samostatně zpracovávají červené, zelené a modré vlnové délky. Jak podotýká server TechCrunch, je díky tomu možné vynechat speciální filtry či algoritmy k oddělování jednotlivých dat. Výsledný obrázek pak bude dostupný ve vyšším rozlišení a kvalitě. Podle expertů je však nová metoda mnohem dražší než současný systém využívaný u iPhonů 6 a 6 Plus, takže se dá očekávat, že technologie bude dostupná pouze v prémiovém modelu Plus.


Problém je také v tom, že by komponenty pro nový systém zabraly více místa, přičemž je jasné, že Apple chce mít svá zařízení co možná nejtenčí. Nová patentová přihláška potvrzuje informace analytika Johna Grubera z loňského roku. Gruber tehdy uvedl, že nový iPhone bude mít oproti předchozí generaci několikanásobně lepší fotoaparát, který nabídne obrázky v kvalitě srovnatelné se zrcadlovkami.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře