Nový fotoaparát v iPhonu má nabídnout „super rozlišení"

Novinky |

Americký Patentový úřad zveřejnil patentovou přihlášku společnosti Apple na nové fotografické rozhraní se „super rozlišením", které by mohlo být implementováno do budoucích verzí iPhonů.

Nový fotoaparát v iPhonu má nabídnout „super rozlišení"Jak podotýká portál AppleInsider, nový systém bude schopný zvýšit kvalitu obrázků bez nutnosti navýšit pixely a je postaven na technologii optické stabilizace obrázku. Ta umožňuje systému spojit několik snímků do sebe a vytvořit tak fotografie ve vysokém rozlišení. Podle nákresů přiložených k patentové přihlášce si uživatelé iPhonů budou moci vybrat mezi normálním módem fotoaparátu a módem se super rozlišením.


Na tomto místě je nutné podotknout, že výše zmíněné informace jsou zatím pouze spekulativního charakteru. Jak jsme již viděli v minulosti, patentová přihláška negarantuje, že se daná funkce opravdu objeví v nějakém produktu. Společnosti mnohokrát pouze podají patentovou přihlášku, aby zabránily konkurenci v představení podobných funkcí na svých produktech. V tomto případě je však podle expertů vysoce pravděpodobné, že funkci v budoucí verzi iPhonu uvidíme.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple

Komentáře