Nový fotoaparát Samsungu značně zlepší kvalitu fotografií

Novinky |

Společnost Samsung pracuje na novém senzoru pro svůj fotoaparát, který má razantně zlepšit kvalitu fotografií pořízených za špatného světla.

Nový fotoaparát Samsungu značně zlepší kvalitu fotografiíUživatelé se při výběru fotoaparátu často dívají na počet megapixelů. Ti, kteří technologii rozumí lépe, však vědíí, že kvalita fotografií zdaleka není jen o megapixelech. Fotoaparáty u smartphonů se v posledních letech značně vyvinuly, avšak scenérie s nedostatkem světla jsou stále problémové. Samsung proto podle nových informací vyvíjí nový 13megapixelový modul, který má dramaticky zlepšit kvalitu fotografií pořízených při špatné viditelnosti, přičemž bude zachována spotřeba energie.


Fotografie pořízené díky novému hardwaru mají být až osmkrát světlejší než snímky ze současných fotoaparátů. Navíc přibydou pokročilé technologie zajišťující stabilizaci obrazu, díky nimž by se uživatelé již neměli setkávat s rozmazanými fotografiemi. Nový modul půjde do výroby na počátku příštího roku a měl by se objevit v nových modelech, jež nahradí Galaxy Note 3 a Galaxy S 4. Možné je, že se jeho představení dočkáme již na veletrhu CES 2014 v lednu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Tryfonov - Fotolia.com

Komentáře