Nový DisplayPort 1.3 podporuje 5K monitory

Novinky |

I když monitory a televizory podporující 4K rozlišení se teprve dostávají na trh, nový DisplayPort 1.3 již přináší podporu 5K rozlišení.

Nový DisplayPort 1.3 podporuje 5K monitoryNový DisplayPort byl představen asociací Video Electronics Standards (VESA) a nahradí současný standard 1.2a. Verze 1.3 umí propojit počítače s 5K monitory a zobrazovat obraz v rozlišení 5 120 × 2 880 pixelů. DisplayPort je hojně využíván firmami k propojení počítačů s externími monitory a přímo konkuruje HDMI. Monitory s DisplayPortem 1.3 a novým standardem HDMI 2.0 již představila společnost Seiki. DisplayPort 1.3 je o 50 % rychlejší než jeho předchůdce a podle vyjádření VESA bude také podporovat připojení několika 4K monitorů při 60 snímcích za sekundu.

          
Nový standard umí přenášet data rychlostí 32,4 Gb/s. DisplayPort je mimo jiné používán u technologií Thunderbolt nebo DockPort a podporuje další protokoly pro přenos dat mezi počítači a příslušenstvím typu externích disků. Thunderbolt, jenž využívá k přenosu dat PCI-Express, je používán u Maců od Apple.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: vesa

Komentáře