Nový build Windows 10 přináší prohlížeč Spartan

Novinky |

Microsoft uživatelům, kteří mají nastaven „rychlý cyklus“ stahování aktualizací, zpřístupnil nový build Windows 10 Technical Preview, který obsahuje očekávaný prohlížeč Spartan.

Nový build Windows 10 přináší prohlížeč SpartanNový build 10049 je jen o týden novější než předchozí build 10041 a jeho největší novinkou je webový prohlížeč. Ten má zcela nový, mnohem modernější design a je postaven na výkonnějším enginu zvaném Edge. Se Spartanem je úzce propojená hlasová asistentka Cortana, díky čemuž uživatelé mohou vyhledávat na internetu a provádět další akce pomocí hlasových pokynů. Spartan obsahuje řadu zajímavých funkcí, které mají uživateli zjednodušit surfování na internetu. Zmínit lze například Reading List a Reading View, které umožňují ukládat a prohlížet webové stránky později ve speciálním rozhraní.


Kromě toho Spartan umožňuje přímo do webu psát vlastní poznámky a následně takto upravené stránky ukládat či sdílet. Microsoft zdůraznil, že Spartan ve Windows 10 build 10049 není tak „nablýskaný“, jako tomu bude v konečné verzi nového operačního systému. I tak však Spartan již v tomto buildu nahradil Internet Explorer jako výchozí webový prohlížeč. Pokud máte nainstalovány Windows 10 Technical Preview, můžete si build 10049 stáhnout pomocí Windows Update.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře