Acer Veriton N260G - litrový diamant

Novinky | 05.10.09

Společnost Acer představila nový počítač Veriton N260G -tento nettop ve tvaru diamantu je podle výrobce sestaven tak, aby přinesl dostatečný výpočetní výkon při nízké spotřebě energie a nákladech na údržbu.

Nový Acer Veriton N260GVeriton N260G je počítač určený pro malé kanceláře, učebny, třídy, knihovny, předváděcí místnosti, přepážky v hotelích nebo odbavovací přepážky na letištích. Produkt se vyznačuje kompaktním provedením  s prostorovým objemem pouhý 1 litr.Veriton N260G je osazen energeticky úsporným procesorem Intel Atom, který ve spojení s čipsetem  Intel GN40 Express tvoří platformu pro běžné použití počítače a práci s internetem. Veriton N260G může disponovat  pamětí až 2 GB, pochlubí se pevným diskem s dostatečnou kapacitou a portem HDMI.

Pro použití ve školství lze Veriton N260G vybavit softwarem LANDesk Classroom Manager, který podle výrobce rozšiřuje možnosti při výuce a umožňuje učitelům vysvětlovat učivo přímo na displejích počítačů studentů. Navíc poskytuje přednášejícím kontrolu nad počítači studentů ze snadno ovladatelné konzole. Nové počítače  Veriton N260  jsou  dále vybaveny sadou utilit Veriton ControlCenter,  určenou ke zjednodušení pracovního prostředí.


Veriton ControlCenter zahrnuje následující utility:

•    Acer QuickMigration urychluje provádění update a přenos osobních údajů z jednoho osobního počítače na jiný pomocí společného síťového kabelu
•    Acer PowerSaver umožňuje nastavit konfiguraci úrovně výkonu v závislosti na způsobu využití počítače: nízký výkon, úspora energie při běžném používání a vysoký výkon, jakmile jsou na počítač kladeny vysoké nároky
•    Acer SmartBoot automaticky zavádí často používané programy do systémové lišty při spuštění
•    Acer eLock Management zablokuje heslem zařízení s výměnnými datovými úložišti,  optické mechaniky a další rozhraní, aby tak ochránila data proti krádeži v průběhu doby, kdy oprávněný uživatel opustí počítač.
•    Acer eSettings Management s rozhraním s intuitivním ovládáním nabízí kontrolu nad funkcí  systému prostřednictvím pohodlného nastavení konfigurace.

Počítače Veriton N260 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows Vista Business, Windows XP Professional, Linpus Linux X-Windows nebo FreeDOS. Další nainstalovaný software zahrnuje: Veriton ControlCenter (QuickMigration, PowerSaver, SmartBoot, Acer eSettings Management, Acer eLock Management); Acer eRecovery Management; Acer Client Manager; Microsoft Office 2007 Service Pack 1 (Ready/zkušební verze); McAfee Internet Security Suite Trial; Adobe Reader; CyberLink PowerDVD.


Komentáře