Nový 9,7palcový iPad Pro je pomalejší než jeho větší bratr

Novinky |

Nový 9,7palcový iPad Pro, který nedávno představil Apple, je sice poháněn stejným 64-bitovým procesorem A9X jako jeho větší 12,9palcový bratr, avšak podle benchmarku je znatelně pomalejší.

Nový 9,7palcový iPad Pro je pomalejší než jeho větší bratr
Jak při testování zjistil portál TechCrunch, procesor v menším iPadu běží na nižší frekvenci (2,16 GHz) než jeho větší bratr (2,24 GHz). I když rozdíl není na první pohled velký, při výkonnostních testech byl znát. K nižšímu výkonu menšího iPadu Pro přispívá také to, že má oproti svému většímu sourozenci poloviční množství paměti RAM (2 GB oproti 4 GB). Důvodem, proč je 9,7palcový model méně výkonný, je především menší displej, který nevyžaduje tak velký výpočetní výkon.


Přes výše uvedené není jistě třeba obávat se toho, že by výkon nového iPadu Pro nebyl dostatečný. Jak Apple uvádí na svých stránkách, čip A9X v 9,7palcovém iPadu Pro je co do výkonu procesoru 2,3x rychlejší, než starší A7 a dokonce 4,3x rychlejší při měření výkonu GPU. Ten stejný čip v 12,9palcovém modelu je pak při měření výkonu CPU 2,5x rychlejší a u GPU 5x rychlejší.

 

Zdroj: IDG News Service                           Úvodní foto: pcadvisor.co.uk

Komentáře