Nový 4palcový iPhone má být vydán již na počátku příštího roku

Novinky |

Americká společnost Apple údajně již na počátku příštího roku vydá nový 4palcový iPhone, který bude poháněn procesorem A9.

Nový 4palcový iPhone má být vydán již na počátku příštího rokuS informací přišel analytik společnosti KGI Securities Ming-Čch' Kchuo, jehož prognózy se v minulosti ve většině případů naplnily. Nový smartphone má být ve své podstatě upgradovaným iPhonem 5s s kovovou šasi, avšak bude dostupný ve více barevných provedeních. Nový smartphone nemá být levným iPhonem, jakým byl iPhone 5c. Pohánět jej proto bude stejný procesor A9, který najdeme u iPhonu 6, a chybět nebude ani 8MP fotoaparát na zadní straně a 1,2MP fotoaparát na přední straně či služba Apple Pay.


Naopak novinka nebude podle Kchua podporovat technologii 3D Touch. Analytici nepředpokládají, že by nový telefon byl velkým hitem - podle odhadů KGI Securities se jej v prvním roce prodá pouhých dvacet milionů kusů. Cena smartphonu by se měla pohybovat mezi 400 a 500 dolary, což je o 150 - 250 dolarů méně, než kolik stojí základní model iPhonu 6s.

 

Zdroj: IDG News Service                                    Úvodní foto: Apple

Komentáře