Nový 27palcový monitor od Aceru přináší podporu technologie FreeSync

Novinky |

Acer minulý měsíc na konferenci CES představil dva nové herní monitory. V médiích se pak nejvíce psalo o modelu XB270HU díky jeho IPS panelu a podpoře technologie Nvidia G-Sync. Výrobce však už zapomněl dodat, že jeho druhý monitor - XG270HU - bude podporovat konkurenční technologii AMD FreeSync.

Nový 27palcový monitor od Aceru přináší podporu technologie FreeSyncFreeSync je alternativou AMD k G-Sync od společnosti Nvidia. Obě technologie umožňují, aby se obnovovací frekvence monitoru synchronizovala s renderovací frekvencí GPU, díky čemuž je eliminována doba odezvy při hraní v nižším než nativním rozlišení. Zatímco řešení od Nvidie využívá speciální čip, který je přidán do monitoru, technologie AMD používá adaptivní synchronizaci, jež byla nedávno přidána do specifikace DisplayPortu 1.2a. Implementace FreeSync do monitorů je také mnohem levnější, přesto je však na trhu v současné době více monitorů s podporou technologie G-Sync.


XG270HU má stejně jako XB270HU 27palcový displej s maximálním rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů, 1ms odezvou a 144MHz obnovovací frekvencí. Zařízení obsahuje dva porty HDMI 2.0, DVI port, DisplayPort 1.2 a dva 2W reproduktory. XG270H není postaven na IPS, ale na TN panelu. Oba monitory by se měly začít prodávat příští měsíc za blíže nespecifikovanou cenu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: acer

Komentáře