Novinky ve Windows 10 (4/5): Xbox, DirectX 12, lokální streamování

Novinky |

Microsoft oznámil, že Windows 10 přinesou lepší propojení s herní konzolí Xbox. Mimo jiné umožní i streamování her z Xboxu na jakýkoli počítač s tímto operačním systémem či tablet.

Novinky ve Windows 10 (4/5): Xbox, DirectX 12, lokální streamováníŠéf Xboxu Phil Spencer na konferenci Microsoftu při příležitosti představení nových funkcí ve Windows 10 promluvil i o hraní. Microsoft se podle Spencera zaměřil na propojení aplikace Xboxu s Windows 10. Nejde o nic převratného - prakticky to vypadá jako vylepšená verze SmartGlass. DirectX 12 však vypadá velmi slibně. Vývojáři získají větší kontrolu nad CPU i GPU a Microsoft tvrdí, že se tak hráči mohou těšit na zlepšení výkonu při hraní až o padesát procent. A co víc, spotřeba energie byla snížena na polovinu, takže hry budou vypadat lépe a současně bude jejich hraní brát méně energie.


Microsoft také představil koncept v herním průmyslu poměrně nový - streamování na jiná zařízení. Později v tomto roce budou moci hráči na Xbox One streamovat své hry na jakýkoli počítač s Windows 10 nebo tablet, který mají doma. Konzoli bude možné také na dálku vypnout. Spencer dodal, že Windows 10 přijdou i na Xbox One, avšak zatím není jasné kdy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře