Nové zařízení Johna McAfee kompletně ochrání soukromí uživatele

Novinky |

Během nedávné konference v San Jose McEnery Convention Center představil John McAfee své plány na vytvoření nového zařízení, jež by mělo chránit informace uživatele před špiony a vládními agenturami.

Nové zařízení Johna McAfee kompletně ochrání soukromí uživateleJohn McAfee založil před lety známou bezpečnostní společnost McAfee. Zařízení s názvem D-Central by mělo stát méně než sto dolarů a bude komunikovat se smartphony, tablety a notebooky, přičemž mezi nimi umí vytvořit decentralizovanou zabezpečenou síť, k níž se nikdo nedostane. Malá privátní síť by měla fungovat jako jakýsi "šedý web", na němž uživatelé mohou bezpečně komunikovat a sdílet soubory. Zařízení by mělo mít bezdrátový dosah asi půl kilometru a uživatelé v jeho dosahu budou schopni spolu komunikovat. McAfee na zařízení pracuje údajně již několik let, avšak v uplynulých několika měsících po zveřejnění skandálů se špionáží NSA vývoj urychlil.

 

V současné době je již navržen design zařízení (má být zaoblené bez displeje) a hledají se partneři, kteří pomohou s hardwarem. Veřejný prototyp zařízení by měl být hotový do šesti měsíců. To samozřejmě pouze za předpokladu, že projekt nebude "sestřelen" regulátory ještě dříve, než bude zařízení vydáno. Je totiž možné, že se vláda zalekne zneužití zařízení zločineckými organizacemi. McAfee k tomu řekl, že si je problému vědom, avšak "lidé zneužívají k nekalým účelům třeba i mobilní telefony". Pokud by tak bylo zařízení v USA zakázáno, začal by jej prodávat v Evropě či Asii.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře