Nové procesory od Intelu jsou kompatibilní s Windows i Androidem

Novinky |

Intel potvrdil, že bude výrobcům osobních počítačů a tabletů na jejich žádost poskytovat procesory, které podporují jak Windows 8.1, tak i Android.

Nové procesory od Intelu jsou kompatibilní s Windows i AndroidemŠéf Intelu Brian Krzanich o nové strategii, již sám nazval „Dual OS", promluvil během své prezentace na veletrhu Consumer Electronics Show, která až do pátku probíhá v Las Vegas. „Naši (OEM) zákazníci chtěli více (než Windows)," uvedl Krzanich. „Chtěli zařízení, které umí jak Windows, tak Android. Někdy potřebujete jeden operační systém a jindy zase druhý. Chtěli mít na výběr. Windows pro některé úkoly, Android pro jiné. Nemusíte se rozhodovat dopředu, můžete je mít oba." Krzanich se nevyjádřil k technickým detailům implementace obou operačních systémů, avšak někteří výrobci již takto vybavená zařízení na letošní CES ukázali.


Například Asus představil svůj Transformer Book Duet TD300, což je notebook/tablet za 599 dolarů poháněný Intel Core i7 naa němž je možné přepínat mezi Windows 8.1 a Androidem pomocí tlačítka na displeji. Prodávat se začne v březnu. Krzanich spojení obou operačních systémů prezentoval jen několik týdnů poté, co toto odhalení předpovědělo několik analytiků. „Bude tam řada problémů s kompatibilitou," uvedl k věci Tim Bajarin z Creative Strategies. „Androidové aplikace budou do určité míry sandboxovány, ale kolik jich bude opravdu fungovat, je otázkou." Patrick Moorhead z Moor Insights & Strategy pak dodal, „to vše bude záležet na tom, jak budou OEM schopni provést implementaci." Firmy Microsoft ani Google celou věci zatím nekomentovaly.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře