Samsung přichází na český trh s prvními netbooky

Novinky | 05.03.10

Netbooky Samsung N210 a N150 s úhlopříčkou 10,1 palců nabízejí elegantní design a celodenní výdrž baterie.

Samsung přichází na český trh s prvními netbooky

Samsung přichází na český trh s netbooky označenými jako N210 a N150. Model N210 je navržen tak, aby svým uživatelům poskytl výdrž až 12 hodin na jedno nabití baterie, zatímco model N150 nabízí výdrž až 8,5 hodin, resp. 11 hodin. Této výdrže dosahuje díky kombinaci LED displej, optimalizovaného výpočetního výkonu a technologie Samsung Enhanced Battery Life. 

Použitý  LED displej s úhlopříčkou 10,1" nabízí rozlišení 1024x768. Mezi další doplňky z oblasti vizuálních technologií patří integrovaná digitální kamera, kterou lze použít pro videokonference nebo pro live messaging.Nové netbooky jsou dodávány také s celou řadou nástrojů usnadňujících jejich použití a zajišťujících bezpečnost. Především je to funkce „Instant On“ podporovaná nástrojem Phoenix HyperSpace, která je k dispozici u modelu N210 a umožňuje okamžité online připojení, aniž by bylo nutné čekat na spuštění systému Windows.

Funkce „Smart Power Management“ zase šetří energii baterií bez zásahu uživatele. Aplikace AnyPC pro vzdálený přístup k jinému počítači zajišťuje připojení k počítači v práci nebo doma, a umožňuje tak přenášet a prohlížet soubory i pokud je uživatel na cestách. Software Phoenix FailSafe poskytuje nástroj pro dohledání vašeho počítače v případě, že se stanete obětí krádeže. Tato služba, jejímž smyslem je odradit případného pachatele od krádeže, vám umožňuje sledovat aktuální polohu odcizeného notebooku a šifrovat, spravovat, stahovat nebo mazat data na něm uložená.

Netbooky Samsung N210 a N150 jsou osazeny nejnovějším procesorem Intel Atom N450, který byl navržen pro netbooky a práci s internetem. Netbooky Samsung N210 a N150 budou k dispozici v České republice od března.


Komentáře