Nové Lumie budou mít skener oční duhovky

Novinky |

Nové high-endové smartphony řady Lumia mají mít podle nových informací skener oční duhovky, který bude sloužit k rychlému odemykání telefonu.

Nové Lumie budou mít skener oční duhovkyMicrosoft plánuje později v letošním roce vydat dva nové high-endové telefony řady Lumia, který mají být opatřeny tím nejnovějším hardwarem. Podle portálu Windows Central se budou smartphony jmenovat Lumia 950 a Lumia 950 XL a poběží na operačním systému Windows 10 Mobile. Vydány mají být v září.


Lumia 950 bude mít 5,2palcový 1440p displej a pohánět ji bude procesor Snapdragon 808, který bude mít k dispozici 3 GB paměti RAM. Data bude možné ukládat na 32GB úložiště. Chybět nemá 20MP fotoaparát na zadní straně a 5MP fotoaparát na selfies. Lumia 950 XL pak má být opatřena 5,7palcovým displejem, výkonnějším procesorem Snapdragon 810, větší 3300mAh baterii a bude podporovat bezdrátovou dobíjecí technologii Qi. K dobíjení a přenosu dat u obou zařízení bude sloužit port USB Type-C. Co je však možná nejzajímavější, oběma telefonům nemá chybět skener duhovky, který spolupracuje s funkcí Windows Hello, díky níž bude možné telefon odemknout za necelou sekundu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft


Související články
Komentáře