Lehké a výkonné - takové jsou nové notebooky Vaio řady S a Y

Novinky | 24.01.10

Sony VAIO řady S nabízí 13,3” širokoúhlý displej s LED podsvícením a grafický výkon.

Nové, lehké a výkonné notebooky VAIO řady S a Y

 

Sony Vaio S

Modelová řada S je vybavena technologií VAIO Everywair zajištující připojení k internetu prostřednictvím 3G mobilních sítí, které využijete na cestách. Nová řada S zaměřená na styl nabízí kombinaci mobility a výkonu s hmotností 2 kg včetně baterie, za níž stojí  tělo z odolné hořčíkové slitiny. Notebooky VAIO řady S pohání nejnovější generace procesorů Intel Core. Jejich výkon doplňují 4 GB paměti DDR3 RAM a integrovaná grafická karta Intel HD Graphics. Možnosti procesoru  podle výrobce oceníte například  při sledování obrazu na HD televizoru připojeném přes HDMI port.

 

 

Vybrané modely jsou vybaveny podsvícenou klávesnicí se senzorem okolního osvětlení. Stejný senzor u všech modelů nastavuje jas displeje, což vede k úspoře elektrické energie. Ovládání zajišťuje trackpad podporující gesta více prsty (Multi-touch). Vestavěné bezpečnostní technologie zahrnují Advanced HDD Protection, která chrání data před havárií disku i při startu systému nebo přípravě na přechod do režimu spánku.

Mezi možnosti připojení patří tři USB porty a HDMI výstup pro přehrávání Full HD multimédií na připojeném televizoru. Pokud se nacházíte daleko od Wi-fi hotspotu, volitelné 3G mobilní širokopásmové připojení VAIO Everywair zajistí přístup na internet teoretickou rychlostí downloadu až 7,2 Mb/s.

 

Sony Vaio Y

Nové notebooky VAIO řady Y o hmotnosti méně než 1,8 kg zaujmou  elegantním pláštěm obsahujícím z důvodu vyšší pevnosti hořčíkovou slitinu a válcovým pantem. Notebooky mají stejný kontrastní širokoúhlý 33,8cm (13,3”) LED displej jako řada S. Řada Y je navržena tak, aby s notebookem bylo možné pracovat nebo se bavit delší dobu. Spotřebu energie minimalizují procesory Intel pracující s nízkým napětím. Standardní výdrž baterie se udává v délce až 9 hodin.

Ovládání a navigaci zajišťuje nový touchpad s podporou gest více prsty: kruhový posun, listování dopředu a dozadu, zoomování roztažením prstů a otáčení objektů pomocí pohybů konečků prstů. Tlačítko ASSIST na předním panelu u obou notebooků zajišťuje přístup k funkci VAIO Care. Tento nový program pomáhá při údržbě, diagnostice a servisu. VAIO Care navíc pomáhá se záchranou dat, když váš notebook nechce nastartovat.

Nové notebooky VAIO řady S a Y od Sony budou v prodeji od konce ledna 2010.


Komentáře