Nové laptopy od HP nabídnou speciální ochranu displeje proti čumilům

Novinky |

Americká společnost HP oznámila, že její nové vybrané laptopy uživatelům nabídnou speciální ochranu displeje proti nechtěným pohledům okolí.

Nové laptopy od HP nabídnou speciální ochranu displeje proti čumilůmAmerická společnost HP začne od příštího měsíce u svých laptopů Elitebook 840 a 1040 nabízet technologii s názvem HP Sure View. Ta byla vyvinuta ve spolupráci se společností 3M a podle tiskové zprávy uživatelům umožní zachovat soukromí i tehdy, pokud laptopy používají na veřejnosti. Uživatelé budou moci funkci aktivovat stisknutím tlačítek Fn a F2, čímž se spustí speciální podsvícení a zabudovaný filtr zredukuje světelný výstup, takže displej bude vypadat jako vypnutý, pokud se na něj člověk bude dívat z úhlu 10 a více stupňů.

V současné době Sure View funguje pouze na TN displejích, i když HP pracuje na přenesení technologie také na IPS displeje. Přestože cena Sure View zatím nebyla stanovena, mluví se o příplatku okolo 75 dolarů, tedy 1800 kč. Pokud si pak uživatel navolí notebook s lepšími hardwarovými specifikacemi, HP mu podle svého vyjádření poplatek zcela odpustí. Pravdou je, že M3 podobné filtry nabízí již déle - jsou však drahé a jejich umisťování na displeje je obtížné. Je tak otázkou, jak bude filtr na laptopech od HP fungovat.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: HP

Komentáře