Nové iPhony opravdu měly mít safírová sklíčka

Novinky |

I když Apple a jeho dodavatel safírových sklíček GT Advanced Technologies dlouho před představením nových iPhonů věděli, že telefony nebudou mít speciální tvrzená skla, původně to mělo být zcela jinak.

Nové iPhony opravdu měly mít safírová sklíčkaNa internetu se během uplynulého roku objevila řada spekulací, podle kterých měly mít nové iPhony safírové sklo. A nyní to vypadá, že se tyto spekulace zakládaly na pravdě - současná generace iPhonů opravdu měla mít safírové sklíčko. Jak však vyplývá z nové reportáže deníku Wall Street Journal, nepodařilo se to kvůli několika problémům GT Advanced.


Jak uvádí WSJ, jen několik dnů před podpisem smlouvy bylo vyrobeno první sklo ve finální podobě a Apple podepsal kontrakt i přesto, že bylo zcela nepoužitelné. GT si najalo do své továrny v Arizoně 700 zaměstnanců s plánem vyrábět 30x více safírových skel než jakákoli jiná továrna na světě. Nabírání nových pracovníků však proběhlo tak rychle, že řada lidí ani nevěděla, kdo je jejich přímým nadřízeným a bez dostatečné kontroly tak zaměstnanci "onemocněli" častěji, než je běžné. Jelikož GT nemělo dostatek strojů na výrobu safírových skel, řada zaměstnanců pak neměla co na práci. Jeden pracovník vypověděl, že jen znovu a znovu vytíral podlahu a díval se, "jak peníze letí oknem".


Skla se vyráběla ve várkách, přičemž jedna várka trvala 30 dnů a stála 20 000 dolarů. Polovina výrobků však byla nepoužitelná. Následně se zjistilo, že zaměstnanci kradou materiál a přidaly se problémy s elektrikou a dodávkami surovin. Problémů se podle WSJ nahromadilo ještě mnohem více a v konečném důsledku to znamenalo jediné: Apple obdrželo pouze 10 % safírových skel, které mělo objednáno. Tak snad to vyjde za rok.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře