Nové iPhony mají nabídnout Force Touch a přesnější Touch ID

Novinky |

Nové iPhony, které budou představeny na podzim tohoto roku, budou podle analytiků mimo jiné vybaveny funkcí Force Touch a kromě toho nabídnou přesnější senzor otisků prstů Touch ID.

Nové iPhony mají nabídnout Force Touch a přesnější Touch IDNové iPhony 6S a 6S Plus (pokud je tedy Apple nepřejmenuje) budou podle všeho podporovat funkci Force Touch, která umí vyhodnotit, jakou silou se uživatel dotýká displeje. Díky tomu si bude uživatel moci ke stiskům displeje o různé síle přiřazovat odlišné funkce. Force Touch již Apple použil u trackpadu svého 13palcového MacBooku Pro s Retina displejem a také u 12palcového MacBooku. Analytici dále předpovídají, že iPhone 6S bude pohánět nový, výkonnější displej Apple A9. Množství paměti RAM má být navýšeno ze současného 1 GB na 2 GB. Fotoaparát na zadní straně telefonu pak bude mít dvojnásobný počet megapixelů - 16 namísto 8.


Senzor Touch ID má být přesnější, tělo obou nových iPhonů bude údajně vyrobeno ze silnějšího materiálu a iPhone 6S má být dokonce dostupný v barvě Rose Gold stejně jako Apple Watch. Podle některých analytiků by nové telefony navíc mohly konečně mít safírové sklíčko, které je odolnější než Gorilla Glass. Kvůli problémům s výrobou safírových skel je však spíše pravděpodobné, že bude tento rok použito pouze u iPhone 6S Plus.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře