Nové iPady prý budou mít větší displeje a zmizí z nich domácí tlačítko

Novinky |

U nových iPadů, které se na trhu objeví na jaře příštího roku, by podle japonského serveru Macotakara mělo zcela zmizet domácí tlačítko. Zařízení pak nebudou mít téměř žádný rámeček z umělé hmoty.

Nové iPady prý budou mít větší displeje a zmizí z nich domácí tlačítkoServer Macotakara již dříve přinesl zprávy o tom, že Apple plánuje v příštím roce vydat tři nové iPady. Dle dostupných informací americký gigant připravuje 9,7/10,9 a 12,9palcový model. Nové tablety by neměly mít téměř žádný rámeček (s výjimkou vrchního okraje s kamerkou FaceTime) a displej by se tak měl rozprostírat po celé jejich ploše. Zmizí i domácí tlačítko. Podle zdrojů Macotakary by měl být 10,9palcový model stejně velký jako současný 9,7palcový iPad Pro.

Dle japonského serveru by měl být 10,9palcový model tenký 7,5 mm, tedy stejně jako iPad Air nebo iPad Mini. Nové tablety by měly být uvedeny na trh v březnu příštího roku, tedy před představením desátého iPhonu. Očekává se, že na nových iPadech si displej bez domácího tlačítka a rámečku otestuje předtím, než jej později v příštím roce použije u nového iPhonu.

 

Zdroj: IDG News Service                          Úvodní foto: apple

Komentáře