Nová zařízení s Androidem Lollipop již ve výchozím nastavení nešifrují obsah

Novinky |

Google v září minulého roku oznámil, že nová verze jeho operačního systému Android Lollipop bude ve výchozím nastavení šifrovat celý disk daného zařízení. Podle nových informací tomu tak však ve všech případech není.

Nová zařízení s Androidem Lollipop již ve výchozím nastavení nešifrují obsahJakmile se nový OS začal šířit mezi uživatele, vyšlo najevo, že šifrování může zpomalit dané zařízení až o 80 %. I když u nových zařízení od samotného Googlu Nexus 6 a Nexus 9 je šifrování opravdu zapnuté, u starších zařízení, na něž je nový OS pomalu distribuován, tomu tak již není. To by se dalo pochopit, jelikož výrobci u starších telefonů a tabletů se šifrováním nepočítali a uživatelé by tak z jejich pomalejšího výkonu nemuseli být nadšeni.


Problémem však je to, že šifrování není standardně zapnuto ani u některých nových zařízení - jako příklady lze uvést druhou generaci Moto E a nový Samsung Galaxy S6. Server Ars Technica po kontaktování těchto společností zjistil, že zapnuté šifrování již v současnosti není pro OEM povinné, avšak ze strany Googlu jde pouze o doporučení - stejně jako tomu bylo u dřívějších verzí Androidu. Proč tedy ta náhlá změna? I když se Google k celé věci zatím oficiálně nevyjádřil, všechno nasvědčuje právě problémům s výkonem.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře