Nová verze Windows 10 Mobile Preview přináší řadu vychytávek

Novinky |

Microsoft vydal novou verzi svých Windows 10 Mobile Insider Preview, která přináší celou řadu nových funkcí spolu s vylepšením výkonu a výdrže baterie.

Nová verze Windows 10 Mobile Preview přináší řadu vychytávekBuild 10572 přináší novou funkci, díky které si mohou uživatelé Windows 10 Mobile nechat zobrazovat upozornění na zmeškané hovory a odesílat textové zprávy pomocí Cortany přímo ze svého PC. Podobné novinky, díky nimž budou Windows 10 úžeji propojeny s Windows 10 Mobile, lze očekávat i v budoucnu. Cortana v novém buildu umí uživatele upozorňovat na různé akce uložené v kalendáři, přičemž hlasová asistentka zvládne také zarezervovat svezení pomocí Uberu, abyste se na danou akci dostavili včas. Aplikace Mapy nyní umožňuje stahovat mapy na SD kartu pro prohlížení offline a vylepšení se dočkala i aplikace Fotografie.


Horší zprávou je, že na nový build Windows 10 Mobile Preview není možné upgradovat z předchozích buildů. To znamená, že pokud máte o build 10572 zájem, musíte nejdříve downgradovat na Windows Phone 8.1 pomocí Windows Device Recovery Tool, a až následně je možné upgradovat. Nutno podotknout, že finální verze Windows 10 Mobile bude vydána co nevidět, tudíž je build 10572 jedním z posledních, kterého se uživatelé Insider Preview programu dočkají.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: windows

Komentáře