Nová verze Internet Explorer 9 je rychlejší než Firefox 3.6

Novinky | 07.05.10

Microsoft zpřístupnil vývojářům již druhé technologické demo prohlížeče Internet Explorer 9.

Vývojářské demo Internet Exploreru 9 je rychlejší než nový Firefox

Microsoft se zřejmě rozhodl vzít vývoj prohlížeče Internet Explorer 9 konečně vážně a intenzivně pracuje na doposud největším problému browseru - jeho rychlosti. Nové vykreslovací jádro a javascriptový engine doznává ve vývojářských verzích Internet Exploreru 9 velkých změn, což se projevuje na řádovém zvýšení rychlosti, které můžeme vidět u právě uvolněného druhého technologického dema prohlížeče. Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 je sice určen výhradně pro vývojaře a konečná podoba prohlížeče bude zřejmě jiná, o výkonu IE 9 nám ale již toto demo řekne hodně.

Benchmark firmy SunSpider na měření rychlosti Javascriptu při testování zmíněného dema ukázal, že Internet Explorer 9 je řádově rychlejší než Internet Explorer 8 a navíc dosahuje mírně vyšších rychlostí než konkurenční Firefox 3.6 a je jen o trochu pomalejší než Safari 4. Větší ztrátu má pak na nejnovější Google Chrome 5. Přestože nejde o jediný rychlostní test prohlížečů, jeho výsledky mohou hodně napovědět.

Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 přináší podle Microsoftu řadu zlepšení, především v oblasti výkonu a hardwarové akcelerace. Současně však zachovává aktuální podmínky vývoje pro prohlížeč Internet Explorer, na které jsou vývojáři zvyklí z předchozí verze Internet Exploreru 8. 

Uživatelé z řad vývojářů se v rámci verze Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 mohou dále těšit na řadu novinek a zlepšení. Mezi nejdůležitější patří především:

·         Zvýšení výkonu JavaScriptu.
·         Rozšíření podpory webových standardů.
·         Nové ukázky kódu, který využívá novinek v Internet Exploreru 9.
·         Nové testy  dostupné pro pracovní skupiny W3C konsorcia.
·         Zahrnuté připomínky a nápady na předchozí verzi Internet Explorer 9 Platform Preview Build 1

Vývojáři, kteří mají zájem o testování Internet Exploreru 9, si novou verzi mohou nainstalovat souběžně s prohlížečem Internet Explorer 8, tedy bez nutnosti nahrazení aktuálně používané verze prohlížeče. Stáhnout si nové technologické demo můžete na adrese www.ietestdrive.com.


Komentáře