Nová technologie umožní Google Glass rozpoznávat lidi podle oblečení

Novinky |

Nová technologie vyvíjená pro Google Glass identifikuje lidi podle oblečení a doplňků, které mají na sobě. Jakmile je v davu spatřena známá osoba, Glass vedle ní zobrazí její jméno podobně jako v počítačové hře.

Nová technologie umožní Google Glass rozpoznávat lidi podle oblečeníTechnologie, již částečně financuje Google, byla představena na konferenci HotMobile ve Spojených státech amerických a jejím cílem je umožnit lidem hledat členy rodiny a přátele v přeplněných oblastech jako jsou nákupní střediska, letiště nebo sportovní stadiony. Vývojář InSight Srihari Nelakuditi z University of South Carolina uvedl, že technologie nemůže využívat rozpoznávání pomocí tváře, protože v takovém případě by se daná osoba musela vždy dívat přímo do kamery. Jednodušší je rozpoznávat lidi dle zvláštního mechanismu podle oblečení a doplňků.

Mechanismus funguje následovně: Glass si nejprve pořídí několik fotografií dané osoby. Tyto fotografie jsou pak využity k vytvoření souboru zvaného spatiogram, jenž obsahuje záznamy barev, vzorů a textur oblečení, jež má daná osoba na sobě. V rámci prvního testování s patnácti dobrovolníky byla úspěšnost jejich nalezení v davu 93%.
 Úvodní foto: (c) micromonkey - Fotolia.com

Komentáře