Nová technologie slibuje pevné disky s kapacitou 40 TB

Novinky |

Experti už od poloviny minulé dekády předpovídají, že flashová paměť nakonec převálcuje klasické pevné disky (HDD) hlavně v oblasti nákladů, což je v podnikovém sektoru významný faktor.

Nová technologie slibuje pevné disky s kapacitou 40 TBSpousta analytiků pak měla za to, že vzhledem ke stagnaci technologie hustoty pevných disků je přechod na flash v prostředích, kde se data ukládají ve velkém, na spadnutí.

Jenže po novém oznámení společnosti Western Digital to vypadá, že by se přechod mohl ještě o dekádu prodloužit.

Na nedávné akci v San Jose Western Digital oznámil průlom ve způsobu ukládání dat v ultra-vysoké kapacitě, zvaném MAMR, neboli Microwave-Assisted Magnetic Recording. Jde o jednu ze dvou technologií, kterým napomáhá energie (energy-assisted), na nichž Western Digital pracuje už léta. Využívá tzv. spin torque oscillatoru, který vytvoří mikrovlnné elektromagnetické záření s frekvencí mezi 20 a 40 GHz. To zvyšuje schopnost nahrávat data s vysokou hustotou, aniž by to nějakým způsobem snižovalo spolehlivost.

Podle výrobce umožní tato technologie vyrábět do roku 2025 pevné disky s kapacitou 40 TB, které časem nabídnou až čtyři terabity na čtvereční palec.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře