Nová technologie Apple bude přizpůsobovat zabezpečení iPhonu podle lokace

Novinky |

Americký patentový úřad zveřejnil patentovou přihlášku společnosti Apple, která popisuje novou technologii, jež přizpůsobuje zabezpečení zařízení v závislosti na lokaci uživatele.

Nová technologie Apple bude přizpůsobovat zabezpečení iPhonu podle lokaceTechnologie tzv. smart locku funguje tak, že za pomoci GPS zjišťuje, kde se uživatel právě nachází, a v závislosti na tom zapíná či vypíná funkci zadávání číselného kódu pro odemknutí zařízení. Myšlenka je taková, že iPhone rozpozná místa, na nichž se uživatel typicky pohybuje (domov, práce či auto) za pomoci GPS nebo známé Wi-Fi sítě, a v závislosti na tom přizpůsobí úroveň bezpečnosti tak, že na těchto místech uživatel nebude muset k odemknutí zařízení zadávat číselný kód. Nutnost zadávat číslený kód by byla zcela odstraněna doma, zatímco na místech, kam uživatel chodí často (obchod) by stačilo zadat otisk prstu.


Na místech s velkou koncentrací lidí by pak bylo nutné kód k otevření zařízení zadat. "Jelikož některé lokace mohou být bezpečnější, je možné zde používat menší stupeň zabezpečení. Uživatelé mohou chtít menší stupeň zabezpečení v bezpečné lokaci kvůli zvýšení pohodlí," uvádí Apple v patentové přihlášce. Na podobné funkci pracuje i Google, který o ní minulý měsíc promluvil na konferenci I/O jako o "personal unlocking“.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře