Nová serverová platforma AMD má zlepšit hospodaření s energií

Novinky | 21.09.09

Společnost AMD dnes uvedla na trh šestijádrový procesor AMD Opteron s AMD Chipsetem - dříve známý pod krycím názvem „Fiorano”.

Nová serverová platforma AMD zlepšuje výkon a hospodaření s energií


Společnost AMD dnes vydala šestijádrový procesor AMD Opteron s AMD Chipsetem (dříve známý pod krycím názvem „Fiorano”). Tato nová serverová platforma s designovou specifikací s krycím názvem „Kroner” nabízí dle svých tvůrců zvýšený výkon, nižší spotřebu energie a výhody technologie spojení procesoru s chipsetem.

Vlastnosti platformy Kroner:

•    Designová specifikace „Kroner” zahrnuje prvky jako regulace napětí a schopnost na dálku nastavovat energetické kondenzátory a tím ještě více omezit spotřebu elektrické energie.
•    Nová chipsetová technologie AMD je schopná zvýšit výkon při virtualizaci a HPC zátěži pomocí technologií PCI-e Gen 2, HyperTransport 3 a pokročilých funkcí AMD-P a AMD-V, včetně IOMMU.
•    Více než devět platforem v široké škále konfigurací a forem je ode dneška k dispozici od předních poskytovatelů serverové infrastruktury, včetně společností Tyan, SuperMicro, Microway, a ZT Systems.
•    Další OEM výrobci by měli nové serverové chipsety AMD do svých budoucích sestav, založených na procesorech “Magny-Cours”, zahrnout v prvním čtvrtletí roku 2010.


Komentáře