Nová řada projektorů pro vzdělávání od Epsonu

Novinky |

Společnost Epson představila novou řadu projektorů s krátkou projekční vzdáleností určenou pro oblast vzdělávání. Reaguje tak na poptávku vzdělávacích institucí po kvalitním technickém vybavení.

Nová řada projektorů pro vzdělávání od Epsonu
Cenově dostupné projektory se solidním poměrem cena/výkon aspirují na to, aby nahradily nedostatečnou či zastaralou techniku ve školách, kde jsou omezené rozpočty při nesnížených nárocích na kvalitu.

Nová řada zahrnuje čtyři modely – EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420. Krátká projekční vzdálenost umožňuje nainstalovat projektory už od vzdálenosti 72 cm od projekční plochy. Obraz se na interaktivní tabule přenáší s úhlopříčkou 178 cm.

Technologie 3LCD ve spojení s krátkou vzdáleností přenáší věrné barvy, které jsou důležité zejména pro prezentace faktografických údajů typu vlajek, map či grafů. Bílý i barevný světelný výstup má hodnotu 3000 lumenů a kontrastní poměr činí 3000:1.

Jako volitelné příslušenství se dodává dokumentární kamera Epson ELP-DC-06 USB pro projekci trojrozměrných předmětů či interaktivní modul Epson ELP-IU03, který dokáže proměnit plochu v interaktivní prostředí. K projektorům dostanete i digitální pero, kterým můžete vytvářet poznámky.

Funkce USB zobrazení 3 v 1 zajišťuje, že k ovládání obrazu, zvuku i myši potřebujete jediný kabel. V rámci projektorů obecně je dnes už samozřejmostí vertikální i horizontální lichoběžníková korekce, nicméně u projektorů s krátkou projekční vzdáleností se stále jedná o výsadu Epsonu. Praktická je i možnost připojení k jednotce ELPCB01 a následně ovládat prostřednictvím nástěnné jednotky v učebně.

Životnost lampy Epson E-TORL v úsporném režimu je až 6 000 hodin, filtr vydrží okolo 5 000 hodin, což v rámci školního provozu znamená bezúdržbovou činnost na několik let. Všechny čtyři modely řady jsou již na českém trhu v prodeji.Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře