Nová řada notebooků Sony Vaio F - zacíleno na 3D

Novinky |

Společnost Sony představuje novou řadu Full HD 3D notebooků Vaio F s 16palcovým displejem, Blu-ray mechanikou a tlačítkem pro přepínání do 3D režimu.

Nová řada notebooků Sony Vaio F - zacíleno na 3D
Nové notebooky z řady Vaio F nabídnou svým uživatelům několik možností, jak si vychutnat svou oblíbenou zábavu, a to v poněkud nekompaktním provedení s Full HD VAIO Display Premium displejem o úhlopříčce 16,4“.

Oproti pasivním polarizovaným 3D obrazovkám využívá panel Vaio F LED podsvícení a sekvenční technologii, jež spočívá ve střídavém zobrazování Full HD (1920 x 1080) obrazu pro levé a pravé oko s obnovovací frekvencí až 240 snímků za vteřinu. Pro sledování trojrozměrného obrazu tak musí mít divák stejně jako v případě 3D televizorů Bravia nasazeny brýle s aktivní závěrkou.

Pokud zrovna nemáte k dispozici nativní 3D obsah, můžete při sledování 2D filmu na Blu-ray či DVD disku stisknout tlačítko pro přepínání a „převzorkovat“ obsah na simulované 3D video.

Notebooky budou osazeny procesory Intel Core i7 a grafickými kartami NVIDIA GeForce s podporou DirectX11. Přítomna bude také technologie S-force 3D, jejímž cílem je navodit virtuální efekt šestikanálového prostorového zvuku za pomoci dvou vestavěných reproduktorů s bass-reflexem.

Jako standardně nebudou nad klávesnicí chybět funkční tlačítka, z nichž tlačítko Assist spouští program Vaio Care určený k odstraňování problémů a udržování přístroje v provozuschopném stavu, tlačítko Vaio pak zapíná program Media Gallery pro snadné procházení vaší knihovny fotografií, videoklipů a hudebních souborů. Navigaci v něm zjednodušují dotyková tlačítka pro přehrávání AV souborů.

K dispozici je i plnohodnotná numerická klávesnice, kterou dále doplňuje touchpad s multitouch podporou. Z nabízených možností konektivity potěší dva zpětně kompatibilní USB 3.0 porty a technologie Bluetooth 3.0.

Nové 3D notebooky z řady Vaio F jsou k dostání od poloviny března roku 2011.

 

Technické specifikace:

Procesor: Intel Core i7
Operační systém: Genuine Windows 7 Home Premium (64-bit)
Paměť: 8 GB DDR3 1333Mhz SDRAM
HDD: 640 GB Serial ATA 7200rpm
Displej: 16,4” Full HD (1920 x 1080) 3D VAIO Premium s LED podsvícením
Grafika: NVIDIA GeForce GT540M s 1G B DDR3 VRAM a podporou DirectX11
Optická mechanika: Blu-ray zapisovací mechanika
Ostatní: WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 3.0; USB 3.0; HD webkamera Exmor; S-force 3D s reproduktory Inbox s bass-reflexem


Komentáře