Nová řada notebooků Sony Vaio F - čtyři jádra pro multimédia

Novinky | 18.01.10

Nová řada VAIO F od Sony nabídne výkon potřebný pro střih videa v rozlišení Full HD, úpravu fotografií ve formátu RAW, sledování filmů na Blu-ray a mnoho dalších funkcí.

Nová řada notebooků Sony VAIO F


Model VAIO VPCF11Z1E/BI se odlišuje černou povrchovou úpravou a zvýrazněnou elastomerovou opěrkou zápěstí. Novinka nabídne displej Full HD VAIO Premium o úhlopříčce 41,6 cm (16,4”), který je vybaven ochranou proti odleskům a podle výrobce přináší 100% Adobe RGB pokrytí pro přirozené podání barevných tónů. Ostatní modely řady VAIO F jsou vybaveny displejem VAIO Display s rozlišením Full HD -  1920x1080 pixelů.

Senzor okolního osvětlení automaticky upravuje podsvícení displeje a šetří elektrickou energii při práci v málo osvětleném prostředí. K dispozici je také užitečné tlačítko vypnutí displeje (Display Off), které snižuje spotřebu při poslechu hudby nebo během sledování filmu na připojeném televizoru.

 

 

Multimediální výkon zajišťuje řada procesorů Intel Core i7 (Quad Core, 8 jader), kterou doplňuje vypalovací Blu-ray mechanika a 8 GB DDR3 RAM. Grafická karta NVIDIA GeForce GT330M v kombinaci s 1GB GDDR3 VRAM a paralelní architekturou CUDA skýtá výkon pro 3D grafiku a přehrávání Full HD videa. Za zmínku stojí rovněž zdokonalený audio systém notebooku Dolby Home Theater v3.

Nové notebooky řady VAIO F jsou vybaveny operačním systémem Windows 7 Home Premium. Přiložený software obsahuje nejnovější verzi programu Picture Motion Browser VAIO Edition optimalizovanou pro práci na počítačích s čtyřjádrovými procesory. Tato aplikacemá zrychlit tvorbu profesionálního domácího videa a zároveň umožňuje ukládání na DVD nebo Blu-ray disky.

Nová řada výkonných multimediálních notebooků VAIO F bude v prodeji od konce ledna 2010.


Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.