Nová konzole Nintenda možná poběží na Androidu

Novinky |

Chystaná herní konzole NX, kterou chce japonská společnost Nintendo vydat v průběhu příštího roku, by údajně mohla běžet na operačním systému Android.

Nová konzole Nintenda možná poběží na AndroiduŠéf Nintenda Satoru Iwata již dříve uvedl, že jeho společnost vydá novou herní konzoli nejdříve v roce 2016 a do té doby o ní nebude zveřejňovat žádné bližší informace. Japonský zpravodajský portál Nikkei však nyní přišel se zajímavou zprávou, podle níž bude nová konzole s názvem NX poháněna operačním systémem Android od Googlu. Jak uvedl blíže nejmenovaný zdroj Nikkei, Nintendo sází na to, že díky použití Androidu budou mít vývojáři snazší import svých her určených pro smartphony a tablety na její konzoli.


Jen před dvěma měsíci Nintendo oznámilo, že začne vůbec poprvé vyvíjet hry pro smartphony. Tituly mají být hotovy do března roku 2017 a mělo by jich být minimálně pět. Jak podotýkají analytici, to, že se Nintendo vydává novým směrem, není vůbec s podivem, vezmeme-li v úvahu ne příliš velký úspěch konzole Wii U. Trh s konzolemi v současné době ovládají Microsoft a Sony, takže použití Androidu může být pro japonský gigant jediným schůdným řešením.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře