Nová funkce na Twitteru umožní poslouchat hudbu při čtení tweetů

Novinky |

Twitter díky spojení se společností SoundCloud uživatelům své sociální sítě nově umožní poslouchat hudbu, na niž narazí při čtení tweetů.

Nová funkce na Twitteru umožní poslouchat hudbu při čtení tweetůNa nové kartě Twitter Audio, jež uživatelům umožní přehrávat na zařízeních s Androidem a iOS oblíbené skladby či podcasty při čtení tweetů, bude přístupný celý hudební katalog SoundCloud. O Twitteru a SoundCloud se mluvilo již na jaře tohoto roku, kdy se objevily informace, podle nichž měl Twitter zájem o akvizici SoundCloudu. To se nakonec nestalo, avšak jak můžeme nyní vidět, obě firmy spojily své síly. O SoundCloud se následně mluvilo v uplynulých měsících kvůli rozhodnutí společnosti představit u své služby reklamy, pomocí kterých by firma byla schopná platit za práva umělcům.


Kromě SoundCloud se Twitter spojil také s Apple. Uživatelé sociální sítě díky tomu budou nyní moci poslouchanou hudbu od vybraných umělců koupit přes iTunes. Jednou z prvních známých kapel, jejíž hudba se objevila na nové audio kartě na Twitteru, jsou Foo Fighters, kteří tento týden pomocí tweetu oznámili vydání nové skladby s názvem Something for Nothing.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře