Nová centrála Apple ve tvaru hvězdné lodi bude dokončena za dva roky

Novinky |

Projekt nové centrály Apple, o jehož realizaci se stará společnost Foster + Partners, má být dokončen v roce 2016. Zakladatel společnosti nyní promluvil pro Architectural Record o detailech.

Nová centrála Apple ve tvaru hvězdné lodi bude dokončena za dva rokySteve Jobs plán na vytvoření nové centrály představil v roce 2011. Objekt má mít čtyři podlaží a rozkládat se bude na 260 000 m2, přičemž pojme 12 000 zaměstnanců (v současné centrále jich je méně než tři tisíce). Podle spoluzakladatele Foster + Partners Normana Fostera má být objekt velmi vzdušný, obklopený řadou stromů a rostlin - stromů má být vysazeno přes sedm tisíc.


"Steve Jobs chtěl, aby nová centrála Apple byla vzdušná a prostorná jako kampus stanfordské univerzity, na nějž byl zvyklý chodit zamlada," dodal Foster s tím, že objekt bude ve finální verzi podobně jako v úvodní studii mít kulatý tvar, přičemž uprostřed se bude nacházet soukromý prostor - park. "Automobily se budou zakázané a místo parkovišť zde bude zeleň, běžecké a cyklistické trasy," uvedl Foster. I tak zde automobily samozřejmě budou - zaměstnanci je však budou parkovat v podzemním parkovišti tak, aby "z oken byla vidět pouze příroda."

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: Apple

Komentáře